אודות

יהונתן אגמון

מאלף ומטפל באמצעות כלבים החל משנת 2004. מאז היותי ילד, האהבה והקשר עם כלבים הייתה נוכחת ומשמעותית בחיי, ותמיד היה לפחות כלב אחד בסביבתי. לאורך השנים בהן התבגרתי, הלכה והתחזקה בי הידיעה כי עבודה עם כלבים ואנשים היא מקור לסיפוק, הנאה ומשמעות עבורי.לאורך השנים התמקצעתי בעבודה טיפולית באמצעות כלבים וכיום זהו הדגש בעבודתי במסגרות השונות.

אביטל אגמון

פסיכותרפיסטית ומטפלת באמצעות כלבים. הבסיס שלי מילדות מגיע מחינוך בביה"ס "הפתוח" כך שהגישה בלראות את הילד כישות מתפתחת וההבנה כי תקופת הילדות היא תקופה משמעותית טבועה בגישה שלי. אני מאמינה שכאשר ילד מצליח לבטא את רגשותיו ולקבל מענה מיטיב הוא מקבל בסיס להצלחה עם אתגריים שיבואו בעתיד, הוא מאמין בעצמו וביכולתו.

ג'וני פורנירי

מאלף ומטפל באמצעות כלבים. מאז ומתמיד כלבים היו שם בשבילי ותמיד הרגשתי שהם עוזרים לי להתמודד עם אתגרי החיים. את עבודת האילוף התחלתי ביחידת הכלבנות בחיל האויר בצה"ל. בהמשך למדתי טיפול באמצעות כלבים מה שאפשר לי להשלים את התמונה בעבודתי עם כלבים ואנשים. אני מוצא סיפוק רב בשילוב בקשר הנוצר בין כלבים לבני אדם ומאמין ביכולת הריפוי של קשר זה.

מלני אלוש

גדלתי במושב יחד עם מלא כלבים ומלא חיות אחרות ...תמיד הרגשתי מחוברת אליהם ושיש לנו את אותה שפה. הלימודים שקיבלתי במרכז אופק כיוונו אותי ליותר מקצועיות והבנה של עולם הכלבים ולמדתי המון על שיתוף הפעולה בנינו לבניהם. החוויה של להיות עם כלבים ומה שזה עושה לכל אחד ואחד מדהימה ומרגשת אותי בכל פעם מחדש.

במהלך עבודתנו עם אוכלוסיות שונות, התפתח ה "אני מאמין שלנו" והניסיון לימד אותנו כי החוויה בעבודה עם כלבים אשר מטבעם מעניקים קשר חם, אוהב וחסר שיפוטיות מביאה לצמיחה, התפתחות ולחוויה שיש בה מן הריפוי.

בסיס העבודה הטיפולית שלנו מצוי באמונה כי הגוף שלנו חי ונושם את הרגשות שקיימים בתוכנו. רגשות אלה משאירים חותם וזיכרון בגופנו בהתאם לעוצמת החוויה ולאופן בשבה היא נחוותה עלינו. הדחקה או הכחשה של אותם רגשות יביאו לביטויים רגשיים ופיזיים כאשר אינם מקבלים מענה מתאים.

נוכחנו לדעת כי הכלב הינו כלי יקר המציאות בטיפול באוכלוסיות שונות וכי ייחודו של הכלב בכך שהוא בראש ובראשונה, נותן אהבה ומקבלה ללא תנאי.
מעצם מהותם מהווים הכלבים מתווכים ייחודיים – אמצעי חי ומגיב המקבל את בני האדם כפי שהם וללא שיפוטיות. הכלבים משמשים אמצעי ליצירת קשר ברבדים שונים תוך שיפור תקשורתי, התנהגותי, רגשי, מוטורי ועוד.
מעבר לחוויה הרגשית במפגש עם הכלבים, היכולת לשלוט בכלב תורמת להעלאת הביטחון העצמי, מהווה מוטיבציה לעשייה, מאפשרת קבלת גבולות והצבתם, מפתחת את הסבלנות והאמפתיה. העבודה הטיפולית בשילוב הכלבים עוזרת לחסימות רגשיות להתפוגג ומכאן קל יותר לצאת לתהליך רגשי, לדבר ולחשוף את הרגשות.

אנו עובדים עם מגוון רחב של אוכלוסיות ברמה הקבוצתית והפרטנית כמו: נוער בסיכון, אוטיזם, פיגור שכלי, שיתוק מוחין, נפגעי נפש ואוכלוסייה נורמטיבית.
הטיפול מאופיין בהתאמתו לאוכלוסייה עמה אנו נפגשים וכן בהתאמת הכלב לאדם. המפתח בקשר הינו סבלנות, התמדה והבנה כי ישנה משמעות לצעדים קטנים כגדולים. כמו כן אנו שמים דגש ביכולת לאפשר לכל אדם את הקצב המתאים והנכון עבורו.
כיום אנו נותנים שרות באמצעותם של  כ -30  כלבים מעורבים שרובם ככולם נזרקו מבתיהם אל הרחוב. הכלבים הוצלו ושוקמו וכיום עוזרים למאות נערים ובוגרים באופן יום יומי.

דילוג לתוכן